20 lat działalności naszego Domu

Rok 2018 jest rokiem, w którym upływa 20 lat działalności naszego Domu. Dokładnie 1 kwietnia 1998 r. powstał Środowiskowy Dom Samopomocy i był pierwszą środowiskową placówką wsparcia w Ośrodku Mieszkalno-Rehabilitacyjnym przy ul. Paukszty 57. Od 2000 roku działał jako ŚDS-Dział I a w 2008 r. zmienił nazwę na Środowiskowy Dom Samopomocy „Dedal”.
Uroczystości 20-lecia domu rozpoczęły się od uroczystych przemówień zaproszonych gośći – pani Dyrektor Ośrodka-Mieszkalno-Rehabilitacyjnego Janiny Soczewki oraz obecnej Dyrektor DPS Barbary Gacman, która pełniła funkcję pierwszej Kierownik ŚDS. Potem rozdano upominki i pamiątkowe dyplomy dla obecnych i byłych uczestników. W części artystycznej zaprezentowali się uczestnicy „Dedala” z piosenkami oraz pierwszym multimedialnym audiobook-iem z interpretacją „Kopciuszka” Jana Brzechwy.
W kulminacyjnym momencie na salę wjechał ogromny tort, od którego rozpoczął się słodki poczęstunek. Atmosfera rozluźniła się podczas zabawy tanecznej. Przez cały czas można było oglądać wystawę fotografii od poczatku działalności placówki do najnowszych wydarzeń oraz podziwiać prace plastyczne i krawieckie uczestników.

20 lat działalności naszego Domu
Przewiń do góry